Tagasidemed Kiirtee Iseendasse koolituselt

Tagasisidemed

Tagasiside Ettevõtlusjooga Vaimse Teejuhi osalejalt Marilt, kes kirjeldab vaimse teejuhi osa kui hiljem ümber nimetatud Kiirtee Iseendasse kursuse materjale.

Jaga minuga veelkord oma kursuse motivatsiooni, miks sina osalesid?

‘Olin lapsega kodune ning otsisin uut väljundit. Töö, mida enne kojujäämist tegi, ei tõmmanud enam. Mitte üksnes töökoha ning sellega seotud probleemide, vaid ka eriala pärast. Aeg muudatusteks. Ning millegi uue katsetamiseks. Pealegi on tahtmine elada rahalises külluses nii, et enam kellegi teise rikastumise nimel töötama ei pea, vaid saab töötada enda jaoks, endale sobivas kohas ja endale sobival ajal. Ideed selleks olid kinni. Täielik blokk.’

Kas kursuse motivatsioon, sihtmärk ja see, mida saavutasid lähevad omavahel kokku?

‘Läheb küll. Selles osas täiesti müstiline kursus, et aitab nii lühikese ajaga uuesti rongi peale. Minu jaoks tuli väga õigel ajal. Alustasin vaimsest teejuhist, et ideed liikuma ning omadega uuesti paika saada ning lugesin praktilist kõrvale, et jõuda selleni, kuidas kõiksugu mõtted praktikasse ümber lükata.’

Kuidas toimis sinu jaoks vaimne teejuht?

‘Suurepäraselt. Mitmed teemad puudutasid üsna lähedalt. Enesesabotaaž, hirmud, varjud, hukkamõist, sisemine naine jne. Nii värskendav oli kõik endas kaardistatud saada ning erinevatele protsessidele muredele vastused-põhjendused leida. Mina võin küll öelda et säran jälle. :)’ Ilmselt mitte. Tänu vaimsele teejuhile jõudsin ideeni, mida teha tahan, sain jälle hirmudest-kahtlustest lahti ning taasleidsin oma optimismi.

Kuidas kulges sinu jaoks kursuse materjali läbitöötamine?

‘Alguses ei leidnud üldse ajaressurssi. Pisikese lapse kõrvalt on see teinekord üsna raske. Miski hetk jõudsin aga asjad paika loksutada ning lugesin päris intensiivselt. Nüüd on nii, et juba täiega ootan ja loen päevi, millal uus materjalisektsioon avaneb. Varsti olen praktilise teejuhiga uuel ringil. Loen huviga muidugi uusi materjale juurde. Vaimse teejuhi teemasid kasutan siis, kui need jälle üles kerkivad.’

Mida tegid kui infot oli liiga palju?

‘Pausi. Võtsin aja maha. Vahepeal sulgesin materjalid kohe paariks nädalaks. Oli lihtsalt tekkinud palju teemasid, mis endas läbi tuli töötada enne, kui edasi jõudsin minna.’

Kuidas hindad Crystal Ra panust kursusesse?

‘Samuti kõrgelt. Eriti just webinaride osas. Mulle meeldis see, kuidas Crystal õpetas õigeid küsimusi esitama.’

10 palli süsteemis kuidas hindaksid Vaimset Teejuhti?

‘Kümme. :)’

Kuidas oli sinu jaoks koostöö Crystaliga?

‘Samuti hästi. Eriti just webinaride osas. Need olid need, mis panid asjad liikuma.’

Mis sulle eriti meeldis vaimse teejuhi juures?

‘Teemad, mis hõlmasid ära sisuliselt kõik selle, mis üldse esile võib kerkida.’

Kas soovitaksid antud kursust oma lähedastele ja kui siis miks?

‘Absoluutselt. Annab väga hea tõuke millegi alustamiseks. Aga muidugi neile, kes ise valmis vastavalt mõtlema-tegema on.’

 Tänud Sulle! 🙂 On rõõm!

Kiirtee Iseendasse Seikluskoolitusel (KIS) osalejad 2014 sügis

Marta:

MIs on KIS programm mulle andnud?

– Iganädalaste ülesannetega olen tegelenud juba 4-ndat kuud. Kõige esmalt on selle programmiga liitumine toonud minu igapäeva ellu mõtestatuse, struktuuri ja enese-distsipliini. Olen sisse viinud igapäevase ja nädala tegevuskavad, mis võimaldanud rohkem ja rohkem tegutseda just siin ja praegu.

– Kursuse esimene pool aitas selgelt kaardistata minu senise eluperioodi ja kus ma hetkel paiknen. Sellele järgnes minu vajaduste, soovide ja talentide teadvustamine enda jaoks. Selgitasime koos välja ka need probleemsed ja takistavad mustrid, vaatenurgad avardumisele ja kasvamisele.

– Kursusel osalemine on andnud mulle elurõõmu, enesekindlust, eneseväärikuse tõusu ja sõltumatust teiste arvamustest.

– Julgust enda eest seista ja öelda “EI” ilma probleemideta ja vabaneda kõigest mittevajalikust.

– On tulnud julgust ja teadlikust võtta käsile pikka aega õiget aega oodanud olukordade-suhete selgitamised.

– KIS programm on andnud innustust ja võimalusi ning väljakutseid enda kehastamisel erinevatesse rollidesse /kirjanik, heal majanduslikul järjel olev naine jne/ ning võimalusi tunnetada neid rolle ja hoida fookuses seda suunda ka edaspidiseks.

-Kõige suurim panus programmilt, et on suurenenud minu teadlikkuse kasv iseendast, ümbritsevast maailmast ja inimestest.

Edu ja külluse võtmeteks on teadlikkus.

Mida oled saavutanud selle ajaga?

– Olen paremini teadlik iseendast, tean mida ma vajan ning mis on need energiad, mis mind väestavad, olgu selleks loominguline kirjutamine, fotograafia või oma teadmiste ja oskuste jagamine teistega jne.

– Olen kogenud maagiat, sünkroonsust, imelisi lahendusi olukordadele.

– Astunud samm- haaval oma eluülesande teadvustamise ja ellu viimise teele.

– Kogenud ja mõistnud , et ma olen ISE oma Elu LOOJA.

Miks soovitan KIS programmi?

– Soovitan programmi neile, kes soovivad minna oma eluga edasi uuelt tasandilt,kus on enam teadlikkust uue ajastu energiatest.

– Programm sobib neile , kes ei soovi osaleda suurtes enesearengu gruppides või kellel on olnud ebameeldivaid kogemusi nn Gurude juures õpilaseks olemisel.

– Need kes on tundnud, et neid on seal rahaliselt survestatud ja puudunud enda valiku-arvamuse vabadus seal.

– Programm sobib neile,kes vajavad privaatselt nõustamist-abi oma senisele elule.

– Iganädalaste tagasisidede kirjutamine annab võimaluse ka kogeda kirjutamise teraapiat oma elust.

Kuidas toimib koostöö Crystaliga, selle eelised?

– Programmis osalemine eeldab eelarvamuste vaba olemist iseenda ja Crystali suhtes.

– Vajalik on suurem kogus avatust ja julgust kaevuda enda probleemidesse ja see vastavalt nädalateemadele ka tagasisidesse Crystalile kirja panna ilma valehäbita.

– Toimub arutelu ja vajalike võtmete andmine tema poolt. Tagasisided on toetavas ja selgitavas võtmes.Oodatud.

– Mida rohkem avatust seda kiiremalt ja võimsamalt toimub sinu sisemine muutumine,mis toimub ikka ainult läbi iseenda.

– Eriti mulle sobib see lähenemine Crystali poolt, et nn Gurude aeg on möödas. On ainult kogemuste vahetamine, koostöö ning teineteisele vajalike nn. “tööriistade” võimaldamine.

– Mulle meeldib Crystali lihtsus ja siirus ja 100% panustamine nende inimeste avardumisele, kes on liitunud “Kiirtee Iseendasse Seikluskoolitusega”.

– Kõik Crystali teadlikkus ja energiad on tulnud läbi tema isikliku kogemuse, tunnetuse, kasvamise ja arengu.

Inge

Mida on KIS programm sulle andnud ja mis sa oled juba saavutanud selle ajaga?

– Programmis olen osalenud 4 kuud. Olen muutunud enesekindlamaks. Julgen ennast kehtestada. Ma ei lase ennast enam niimoodi ära kasutada kui varem. Julgen enda eest seista. Julgen usaldada elu.

Mis on sinus muutunud ja miks sa seda programmi teistele soovitaksid?

– Muutumine on olnud rakutasandil. Muutub nägemus maailmast ja õppetundidest. See transformatsioon on toimunud läbi puhastumise. Mu lähedased on minu muutumist tõlgendanud mureliku oleku, depressioonis, väsinud ja murelikuna. See käib muutumise juurde. Tõusevad ülesse lahendamata mustrid ja pead läbima selle õppetunni. Minu tööleping lõppes ja nüüd tuleb edasi minna. Leida see avatud uks, kus jätkata teekonda.

Kuidas Crystaliga koostöö on sulle sobinud ja mis on suurteks eelisteks?

– Crystal on toetav ja suunav ja annab nippe olukordade lahendamiseks. Minule on Crystaliga koostöö väga meeldinud ja sobinud. Crystal on ääretult soe, tark ja meeldiv inimene. See on tunnetuse küsimus, kas sa usaldad oma teejuhti ja õpetajat. Kui ei usalda, siis pole koostöö võimalik. Siis tuleb leida oma tee. Minule on Crystaliga koostöö väga meeldinud ja sobinud.

marissmallMaris Saar (endine Arulepp), 28, fotograaf

 ‘Alustades KIS programmiga olin üsnagi ummikus. Teadsin südames, et midagi head on tulemas, aga mida täpselt, seda ei teadnud. Siis täiesti kogemata leidsin Crystali KIS programmi. See hakkas minus kohe helisema ja teadsin, et pean selle läbima. Olen praeguseks hetkeks läbi teinud 3 kuud programmi.

Mida pühendunum olen olnud, seda rohkem see programm on minu ellu panustanud. Olen muutunud kordades avatumaks, julgemaks ning enesekindlamaks. Olen lahustanud päris suured hirmud ning mis kõige tähtsam – olen hakanud end täielikult armastama just sellisena, nagu ma olen.

See on üsna uskumatu minu enda jaoks, kuivõrd palju on KIS programm mind avanud. Mul polnud õrna aimugi, milleks ma võimeline olen ning kui palju on minu sees kinni. Ning imeline Crystal ja tema KIS programm on aidanud seda teha.

Koostöö Crystaliga on väga hea. Iganädalane tagasiside on minu jaoks väga vajalik, töötlen selle läbi ning vastavalt sellele toimetan edasi. Crystal on mind juhendanud imeliselt, mind pidevalt toetades. Üks selle programmi ja Crystaliga koos töötamise suur eelis ongi see, et mul on pidev tagasiside minu edusammudele ning pidev juhendamine. Nagu üks suur tugi oleks pidevalt selja taga ning ma olen sellele väga tänulik.

Ootan rõõmuga selle programmi järgmisi samme ning üha uusi ja uusi avardumisi. Soovitan kõigile, kes endas kahtlevad, end ei usalda, on jooksnud ummikusse või tunnevad, et tahavad elult enamat, Crystali KIS programmi. Absoluutselt kindlasti muudab see teie elu just paremuse poole!’

Reti

Olen KIS programmis praeguseks osalenud 4 kuud. Võin öelda, et see programm on olnud mu tõeline päästja. Arvestades väga keerulist eluperioodi, kus mul tuleb tegeleda oma elu täiesti teistlaadse ülesehitamisega ja uute energiate mõistmise ja integreerimisega, siis on programmis osalemine ja Crystali toetus olnud ülioluline.

Ega ei suudakski mõista kõike toimuvat, kui poleks ümber inimesi, kes tegelevad samade eesmärkidega: leida üles oma tõeline vägi, olla tasakaalustatult oma platvormil, mõista iseenda nii nais- kui meespoolust ja õppida kasutama kõikide elementide võimalusi ja väärtusi, et saavutada oma elu tõeline elamise viis. Ka mina tahan luua omale külluse igal mõeldaval tasandil. Õppida vabalt voolama ja nii vastu võtma kui ka andma.

Ikka on olnud programmi kestel ka tagasilööke või mittemõistmist ülesannete ja harjutuste tegemisel. Kuid see kõik on mööduv, kui täielikult usaldada seda huvitavat ja uudset materjali, sukelduda kartmatult tundmatutesse võimalustesse ja uskuda, et meie endi kätes on muutuste võtmed ning muutused on vajalikud, et puhastuda vanast ja ebavajalikust.

Rõõmuga alustan igat uut nädalat ja näen, kuidas minu elu olukorrad hakkavad lahti hargnema ja keerukused lahenema. Mõistan järjest enam suurt pilti ja oma osa selles. Soovitan väga KIS programmiga liituda ja julgelt kõike katsetama. Kindlasti leiab igaüks siit midagi sobivat enda jaoks, mida ta veel pole tundnud või teadnud ja saab lisada oma pildikesse puudu oleva killu.

Terje 

Olen tänaseks KIS programmis osalenud 3 kuud ja 2 nädalat.  See on olnud suurepärane võimalus tõeliselt endasse vaadata, analüüsida ja mõelda oma elu väga erinevate valdkondade peale. Crystal on kokku pannud tõeliselt mahuka ja süsteemse programmi, mis kubiseb erinevatest põnevatest tekstidest, õpetustest, meditatsioonidest ja harjutustest. Minu jaoks on väga suur roll asjade välja kirjutamisel. Üks asi on millestki lugeda, korraks selle peale mõelda, hoopis teine on see ka paberile panna ja enda jaoks ära sõnastada, tõeliselt selgeks mõelda.  Sõnal on võimas vägi, eriti kui see üles kirjutada.

Olen selle aja jooksul leidnud palju väikseid harjutusi, töövahendeid millega argipäevaste väljakutsetega palju kergemalt ja rahulikumalt hakkama saada. Samuti olen oma elu eest tõeliselt ise vastutuse võtnud. Tänaseks saan aru, et ma loon 100% ise oma elu ja isegi kui kõigis valdkondades ei suuda veel kardinaalseid muutusi ellu viia (ju siis ei ole neid ka veel vaja), siis vähemalt olen kordades teadlikum ja konstruktiivsem.  Samas väga paljud ebavajalikud ja mitte konstruktiivsed mõttemustrid, tegevused olen suutnud lahti lasta ja ümber muuta. See teeb olemise kergemaks ja vabaduse palju suuremaks.

Olen endaga rahu sõlminud ja palju rohkem ennast naisena ja ainulaadse olevusena hindama hakanud.  Üks suurimaid väärtusi on see, et olen lahti saanud varasemast tohutust hirmust vaimset valu tunda. Nüüd oskan hinnata elu väljakutseid, ei näe raskemaid olukordi kaugeltki negatiivsetena ja olen pigem nende eest väga tänulik.  Need on parimad võimalused arenguks ja head märguanded, et see valdkond vajab minu tähelepanu.  Võime ka valus ja hirmus teadlikkus saavutada on suurim võti ja päästevahend mõttetu energia raiskamise ja enda ning oma lähedaste sisemise lõhkumise vastu.

Crystali tagasiside minu iganädalastele harjutustele on põhjalik, konstruktiivne ja alati õigeaegne. Kohati tundub uskumatu tema võime ära tabada teema tuum ja tõeline sisu, see on suureks lisaväärtus kui oled oma argipäeva asjadega ummikusse jooksnud või emotsioonide tulva alla ära uppunud. Crystal on toetav ja väga inspireeriv.  Tal on püsivust ja pühendumust asjadesse süübida ja need tõeliselt korda teha. Minu elus on vähe inimesi, kes on osanud või vaevaks võtnud nii sügavalt minu teemadesse süüvida, kaasa mõelda ja tõesti hingest toetada.

Üks on aga kindel ja õiglane põhimõte selle programmi puhul – sa saad siit täpselt nii palju kui ise oma aega ja pühendumust sisse paned. Asja võti on ausus ja julgus endale tõeliselt otsa vaadata, ilma ühegi ilustuseta asjad endast välja paberile kirjutada. See on ühtepidi raske aga teistpidi tohutu vabanemine, õndsus ja kergus. Sa ei pea millegi pärast muretsema ja saad tõeliselt sina ise olla, mis ongi programmi eesmärk – saada aru, kes sa tegelikult oled ja mis on sinu ülesanne, õppetunnid siin kehastuses.

Olen kindlasti õnnelikum, teadlikum, rohkem armastavas ja naiselikumas energias, enesekindlam ja teel enda tõelise olemuseni. See on võimas tunne ja toob loomingulisuse, mis annab tiivad.

 —

Marise tagasiside

Marta Tagasiside

Jooksvalt lisan tagasisidemeid peale 12. kuu lõpetamist erinevatelt osalejatelt.

Kui kõik see on sinu jaoks inspireeriv, siis võta minuga ühendust juba täna siin!

 

 

 

 

 

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *