Select Page

Wantra veeteraapia

picasadiveplainalohaTaustalugu Wantrale

Wantra on uus veeteraapia moodul arendatud alates 2009 aastast nii Hawaiil, Eestis kui ka Mehhikos, millesse on segatud erinevate teraapiate essentsi ja isiklikke kogemusi.
Reisisin Hawaiile 2009. aastal kus tegin läbi veekoolituse nii vee peal kui vee all. Peale seda koolitust kadus sügavuse hirm ookeanis ja elu hakkas voolama nagu merineitsil ookeanis. Hiljem õppisin ka vabasukelduma ja sain oma esimese vabasukeldumise litsentsi Hawaiilt.
roovikEnne veekursust olin väga pinges, tõeliselt maskuliinne naine, kaotanud ühenduse oma feminiinsusega ja oma tunnetega, totaalne kontrollifriik, kuid peale seda kursust asjad muutusid väga kardinaalselt. Töötades seiklusjuhina Hawaiil neli aastat järjest, panin tähele kuidas veeteraapia seansid ja ujumised ookeanis metsikute delfiinidega muutsid mind ennast ja minu kliente.
Samm sammult idee oma modaalsusest tõstis pead ja vormis ennast. Kui mitmed kogemused sai kirja pandud, kus inimesed said üle vee hirmust või ei oskamatusest ujuda või neil olid pahad veekogemused ja veeseansid tõid väga kiireid muutusi, hakkasin kildusid kokku korjama.
wallycrystalupstairs2013 aasta suvel kolisin pikemaks ajaks Mehhikosse, Puerto Vallarta piirkonda, kus ma arendasin veemoodulit edasi, lisades mõningaid inspiratsioonikilde ka Pat Henry Orgaanilisest Venitusest™, millest sai läbi minu tehnikate Venitustants Meres. Tunnid toimusid kaks korda nädalas ja kolm kuud jutti kehasoojas ookeanivees. Inimeste kehad muutusid, elud muutusid ja paljud asjad lükati nende energiate ja liigutuste poolt transformatsiooni.
Mis on Wantra?
Wantra on kokku pandud kahest sõnast: ‘Wa-ter’ (vesi) ja ‘ta-ntra’. Tantra tähendab vabanemist ja avardumist ja lisa sellele veel vee likviidsed kvaliteedid ja sa saad väga unikaalse transformeeriva tervendus-kombinatsiooni. 
Wantra toimib läbi erinevate tasandite. 
1. Üks ühele vees hõljumise passiivne seanss.
Klient hõljub terve seansi mu kätel ja ma teen talle erinevaid venitusi, liigutusi ja massaazi vee all. Klient lamab silmad kinni ja tal on ninaklõpsud. Tema ülesandeks on vaid hingata teatud moodi ja seanssi vastu võtta. Aitab väga sügavalt lõdvestuda ja lahti lasta kontrollist ning õppida ka elus vastu võtma. Silmad kinni seanss toob kliendi ka rohkem oma kehasse tagasi ja kohale. On inimesi kes on selle kogemuse ajal saanud nägemusi, või tagasi läinud oma ema sünnikanalisse. Mõju võib olla üks nädal, kuu või isegi aasta ja rohkem. Kuna inimene on selle seansi ajal minuga koos füüsilises vees siis ma mõjutan ka oma kvantväljaga kõikide klientide olemist. Lisaks on selle seansi ajal vees ka kvant delfiinid kes tõstavad sagegust ja toovad kaasa mängulisust.
2. Üks ühele aktiivne seanss.
Näitan selle seansi ajal erinevaid liigutusi, mida tehes saad lahti logida oma probleemsed kohad kehas. Selle seansi jaoks on vaja maski ja toru. Läbi toru hingamise toome koheselt oma kehasse rohkem hapnikku, mis aitab ka kehal rohkem lõdvestuda ja kõike vastu võtta. Liigutused on segu erinevatest tehnikatest ja töötavad läbi terve keha erinevate muskligruppide, liigeste ja sidekoe.
3. Paari seansid.
Kui sul on partner ning teil on suhte probleeme, olen välja töötanud erilise programmi partneritele ning läbi mitmete seansside on garanteeritud paljude teemade lahustamine. Sellele lisandub ka maapealne konsultatsioon, et aidata aru saada, kuhu koer maetud on. Tõstab paari omavahelist usaldust ja koostööd ning samuti aktiveerib tingimusteta armastuse südame tasandil. See seanss sobib ka siis kui suhteprobleeme ei ole, aga soovitakse lihtsalt mõnusalt aega veeta ja midagi teistsugust teha ja kogeda. See seanss lähendab partnereid kõvasti.
Ideaalvariandis kuulub sellesse paketti üks hõljumise seanss minuga mõlema partneriga ja lisaks siis õpetan kuidas teineteise peal seda seanssi läbi viia. Maapealne seanss aitab kaasa mõistusega seansist arusaamise. Sobib ka siis kui probleeme pole ja kui soovitakse vaid intiimsust tõsta ja lähedasemaks saada.
wantrawatersnake4. Grupi seansid ja võimalikud teambuilding seansid.
Need on seansid, kus teen grupi harjutusi, mis on väga lõbusad, aktiivsed, ja sulatavad jää inimeste vahel. Samuti sobib kui on grupp inimesi, kelle koostöö on raskendatud. See seanss sünkroniseerib kogu grupi koostööle nagu grupp delfiine. Läbi grupiharjutuste näitan ka erinevaid dünaamilisi liigutusi ning räägin ka 4 elemendi olemasolust meie elus ning kuidas seda aktiivselt ja teadlikult ära kasutada. Selleks seansiks on vaja suuremat basseini. Tavaliselt selle seansi kestus 1,5 tundi kuni 2 tundi. Kui kellelgi grupis on vee hirmud, soovitan eelnevalt teha vee hirmu vabastamise seansi või kursuse.
5. Vee hirmudest vabastamise seansid.
Need seansid sisaldavad ideaalis kõike ülalpool mainitut. Isegi grupi seanss oleks sellisele inimesele väga võimas, kuna on võimalus tunda grupi toetust vees. Tavaliselt on vaja rohkem kui üks seanss, et lahustada hirm raku tasandil ning seejärel uus integreerida.
Alusta oma elu ja keha muutmist veega tegelemisest!
Kuna meie kehades on ca 70 – 90% vett, siis kui sa tahad midagi oma elus muuta, alusta veest. Kui ma jälgisin kuidas inimesed liiguvad, sain koheselt aru kus nende kehades on vee element kinni, kus on neil emotsionaalsed traumad. Näiteks naistel on sageli kinni puusad ja suguelundi piirkond. Naised koguvad läbi aastate kõik oma emotsionaalsed haavad kõhu, puusade ja vagiina piirkonda. Selleks, et seda lahti logistada ja vabastama hakata, on hea alustada veetööga.
1wantrabebe5Wantra üks väga oluline lisadetail on see, et ma olen inimesega väga otseses energeetilises ühenduses. Ma kuulatan ta energiaid ja liigun ning liigutan ta keha vastavalt sellele. Ei ole õiget ega valet selle seansi jooksul. Mõnikord juhendavad inimeste kehad mind tegema erinevaid liigutusi, kuna läbi selle liigutuse avatakse ja vabastatakse pinged, mis kogunenud lihastesse, sidekoesse või liigestesse. Võib ütelda, et ma räägin inimeste kehakeelt.
Töötasin erinevate tantraõpetajate assistendina Eestis 2,5 aastat. Nendel aegadel ma kirjutasin ülesse erinevaid tähelepanekuid ja panin osa sellest oma vee praktikatesse. Tulemused olid imelised ja sõnadega mitte väljendatavad. Grupi seanssides vees tekitame kehalised, vaimsed ja energeetilised seisundid, mis on ainult võimalikud grupi toel.
downstretchWantrat saab teha nii maa peal kui ka vees. Ma eelistan vee sessioone, isegi kui kombinatsioon mõlemast oleks parim tasakaalu tekitaja. Vesi on imeline element. Ilma selleta  ei eksisteeriks elu siinsel planeedil. See on üks peamisi põhielemente, mida meil on funktsioneerimiseks vaja. Vesi on imeline element, kuna see loob tuge ja vastupanu ühel ajal ning on hea platvorm kehadega tööks.
Aastate jooksul tõin Eestisse mitmeid tervendusmooduleid ja sain selles protsessis aru, et meil on vaja inimestega töötada holistiliselt – keha-, meele- ja energia ning vaimu tasandil, et saada maksimaalseid tulemusi. Kuna meie kehad sisaldavad nii palju vett, siis on tark töötada soojas vees ja see toob sageli kiiremaid tulemusi. Kehasoojas vees saame täielikult lõdvestuda, olla ilma gravitatsioonita ja õppida vastu võtma ja usaldama ning ühenduma oma primaarsete energiatega, kus on peidWM2014katriniluskylgus palju vastuseid.
Miks vajab maailm Wantrat?
Enamus maailma elanikkonnast toimib orav ratta süsteemis. Sel ajal kui ülesse kasvame üteldakse meile, et selleks, et olla edukas ja õnnelikku elu elada, peame saama hariduse, siis tööle hakkama ja oma makse maksma. Meil veab kui see, mida me oleme valinud oma tööks on üsna ligilähedane sellele, mida me armastame. Kui me teeme midagi oma tahte vastaselt ja ei armasta seda, siis me loome kohese vastupanu oma terves kehas. Kui me ei hoolitse oma kehade eest, oma meele ja energiate eest, siis see hakkab aeglaselt koguma ennast pingete ladudesse meie kehadesse ja lõpuks võib muunduda tervise probleemiks või haiguseks.
On nii palju inimesi maailmas, kes kasutavad 50 – 60 aastat oma elust selleks, et tappa oma kehasid aeglaselt, kas siis söögi, ebatervete harjumuste või mürkide või pahade suhetega. Peale seda nad kasutavad ca 20 aastat selleks, et oma keha korda saada.
WM2014grouphugWantra on võimalik tööriist kõikidele vanusegruppidele ja sugudele, selleks, et hoolitseda teadlikult oma keha eest juba varasest east, nii et me saame luua jätkusuutliku ja tervisliku elu, mis aitab meil säilitada hea tervise ja ehitada tugeva terviseplatvormi tulevikuks.
Kellele on Wantra mõeldud?
Kui sul on veega probleemid – kas sul on vee hirm, sa ei julge pead vee alla panna või sul on olnud uppumise kogemus kas selles või eelmises elus – seega sa pole veel sõber veega – siis Wantra võib olla sinu imeline tööriist, et aidata sul sellest välja tulla ja see ära lahustada ning läbi selle avada sulle uus maailm ja elu.
Kui sa ei oska ujuda siis olen välja arendanud väga imeliste liigutuste kogumi ja tehnikad, mis aitab sul inspireerida ujumise õppimist ja meelde tuletada kuidas oli olla sisemine merineitsi või merimees. Tegu ei ole traditsioonilise krooli või muude ujumisstiilide õpetamisega, vaid pigem õpetus kuidas ennast vees koduselt ja sõbralikult tunda ning vastavalt sellele hakata järgmisi samme võtma.
Kui sul on olnud eelnevaid kehalisi vigastusi siis kehasoojas vees töötamine aitab sul lõdvestuda ja vabastada oma liigeseid, muskleid ja tervet ülejäänud keha ja organeid. Iga liigutus on tehtud teadlikult ja täieliku toetuse või vastupanuga. See aitab traumat lahti logida, ümber töötleda ja programmeerida.
crystal ra laksmi with laurieKui sul on hingamisteede probleeme või oled väga närviline. Teadlik hingamine aitab tuua su kehasse rohkem hapnikku, mis seejärel teeb su keha aluselisemaks ning lõdvestab seda veelgi rohkem. Teeme seda nii üks ühele aktiivses seansis kus sa hingad läbi toru kui ka siis kui sa oled vaid hõljuvas seansis ning hingad ja hoiad oma hinge kinni.
Kui vajad sisemisi kehalisi muutusi. Närvisüsteemi, musklite ja sidekoe ning liigeste transformeerimine.
13meliedownKui soovid muuta oma aju keemiat. Ma pole küll saanud teaduslikult tõestada, et see toimib, aga enda ja teiste kogemustest võin ütelda, et peale Wantra seanssi on kehas ja teadlikkuses rohkem rõõmu, energiat ja tegutsemistahet. Need, kes on teinud regulaarseid seansse, on saanud kogeda väga võimsaid tulemusi mitte ainult nädalaid hiljem, vaid kuid ja aastaid hiljem.
Kui sa tunned, et oled enamuse aja täiesti oma kehast väljas ja ei ühendu sellega. Läbi Wantra seansside õpid sa arendama oma kehateadlikkuse ja õpid tundma oma keha.
Kui sul on liigeste probleemid. Saad mitmeid liigutusi ja printsiipe, mis aitavad sul lahustada oma pingeid ja kanguse sinu liigestes. Parim kombinatsioon oleks üks ühele  aktiivne ja hõljumise seanss minuga ja lisaks ka grupiseanss.
2wantraPEoceanviewKui sul on emotsionaalsed probleemid ja sul on raskusi lahti laskmisega. Soe vesi sulatab su emotsionaalsed jääkuubikud ja sa saad luua rohkem voolamist sisemiselt, mis mõjutab kõiki sinu elu tasandeid.
Kui su vee element (naiselikkus, voolamine ja usaldus ning pehmus) on su elus kinni, aitab  Wantra sul selle lahti harutada seestpoolt välja kuni pinnani välja. Oled palju pehmem, naiselikum ja paindlikum oma igapäevas.
Kui sul on olnud probleeme magama jäämisega ja lõdvestumisega ning kontrolli ära andmisega siis Wantra tekitab väga hea lõdvestuva tunde ja uinutab peale seanssi magama kui see on sinu soov.
Kui sul on vedelike liikumisega ja lümfidega oma kehas probleeme. Peael Wantra seanssi tunned kuidas kõik on lükatud liikuma. Su neerude talitus aktiveerub. Urineerimise probleem vähemalt koheselt peale seanssi kaob.
Aitad oma kehal, meelel ja vaimul väljutada oma mürke, nii füüsilisi ja keemilisi kui ka emotsionaalseid pingeid. Nende väljutamise abistamiseks, oleks soovitav peale Wantra seanssi juua aluselist vett võimalusel 2-3 liitrit päevas.
Kui sa oled üldiselt kinni oma elus ja ei tea mida teha järgmisena, siis Wantra sessioonid (grupi või üks ühele seansid) võivad panustada su uuele algusele, kuna õpid kuulama vee sõnumeid endast väljastpool ja enda sees.
2wantradownKui sa oled väga maskuliinne naine, siis sa õpid erinevaid tehnikaid kuidas saada ühendust oma feminiinse poolega ja kuidas seda seestpoolt väljapoole integreerida.
Kui sa soovid luua rohkem harmooniat ja heaolu kogu oma kehale, meelele ja vaimule.
Kui sa sooviksid saada ühendust oma südamega ja hakata sellest lähtuvalt käituma ja elama. Kui sa soovid elada julgusest ja võimalustest lähtuvalt.
Kui sa sooviksid õppida kuidas elu usaldada ja voolata vastavalt oma intuitsioonile.
Kui sa oled töönarkomaan ja ei oska ennast üldse välja lülitada.
Erinevaid põhjuseid on veelgi, aga siin sai välja toodud peamised.
Wantra bassein
Wantra jaoks on vaja mõnusat Wantra basseinide kompleksi. Sellist nagu ma ette kujutan veel füüsilises maailmas ei eksisteeri, aga kirjutan praegu visandit Wantra tuleviku retriidikeskusele.
watsupoolVäike seansside bassein on diameetrilt ca 3 – 4 meetrit ja puhastatud kas soolaga või siis nano tehnoloogiaga. Võimalusel asub troopilises keskkonnas. Selle sügavus on rinnuni. Vee temperatuur on 36+C kraadi. Sellel basseinil on palju lisasid, mida siin veel ei avalikusta. Pildil näitena toodud Watsu Sayulita bassein Mehhikos.
Eestis on palju spasid, aga Wantra veetööks sobivaid basseine on väga raske leida. Veetöö bassein, eriti väike, oleks ideaalis vaikses kohas, kus inimene saab täiesti välja lülituda ja unustada välismaailma. Kui sul on sarnane bassein nagu pildil ja sooviksid seda välja pakkuda oma privaatses kodus ja saad vett soojendada +36 kraadini, siis võta minuga ühendust ja vaatame mis võimalik on!
Suurim hea uudis Wantraga aastast 2016 on edukas hooaeg Wantraga Puerto Vallarta lähistel Mehhikos paljude klientidega ajurveeda spas. Lisaks ka Wantra pakkumine Four Seasons Hotellis ja läbirääkimised käivad ka teiste asutustega ning mitte ainult Mehhikos, vaid ka mujal.
Siin on esimene ametlik Wantra video  eesti keeles.
Diana Kalagini Saa Sõbraks Veega seanss’ Kalev Spas Crystal Raga, Juunis 2013 vaata siit
MEX crystalmariettessmileOlen õnnelik, et saan olla sinule veejuhiks tagasi sinu tõelise olemuse juurde sinu vee olevusena, kes sa tegelikult oled ja et sa saaksid rohkem lõdvestuda ja saada tõeliseks sõbraks veega. Ükskõik milline on sinu suhe veega, Wantra saab sellele panustada igal tasandil. Mul on lisaks ka paljusid teisi tööriistu, mis teevad sinust tõelise merineitsi, merimehe või delfiini maa peal, kui sa nii valid!
Siin on Katrin Haiba väike Wantra kogemuse video Mehhikost:

Siin on ka väike liigeste lõdvestumise sessioon vees. Vaata videot siit. Selle sessiooni ajal on hea, kui on vähemalt 5 osalejat, nii et igaüks saab võtta ühe kehaosa. Tunne selles olla vees on nagu oleksid väike sipelgas, kes on selja peal ja ujub kuskil kosmoses. Meie ühepäevasel kursusel saime seda teha vaid 10 minutit osalejale, kuid sügav mõju ilmneb kui seda teha veelgi pikemalt, nagu näiteks 20 – 30 minutit osaleja peale (mis saab olema osa Wantra Õpetajate Koolituse (Wantra Vee Juhtide) programmist).

Katrini tagasiside peale tema Wantra hõljumise seanssi vees minuga asub siin.
Vaata ka Terve Tervise Saate Wantra tutvustus 2016 aasta sügisest siit: 

Rita sessiooni tagasiside (ka inglise keeles) asub siin.
Palun võta minuga ühendust kui sul on soovi minuga teha seanss, osaleda minu kursustel, olla minu kursuse korraldajaks (vajan sooja veega watsu basseini) või sul on mingeid teisi ideesid kuidas seda maailma tuua!
crystal dolphinsmileKui soovid saada ülevaadet kus ma parajasti maailmas asun, siis vaata mu personaalset FB lehte siin: 
Imelise kohtumiseni!
Merineitsi Crystal Ra

Ole kursis meie tegemistega ja uudistega!

Liitu meie e-mail listiga, et hoida ennast kursis meie tegemistega ja uudistega!

Olete edukalt liitunud meie e-mail listiga!

Pin It on Pinterest

Share This