Select Page

Saa tuttavaks merineitsi Crystal Ra-ga

Foto: Maris Saar

Eestlannast maailmarändur ja mitmeid võõrkeeli vabalt valdavat Crystal Rad võiks kutsuda ‘külluse antropoloogiks’, kes omab juba viimased kümme aastat oma äri, mis pakub rahvusvahelisi innovaatilisi live ja online enesearengukoolitusi nii nagu ka privaatseansse.

Enesearengu koreograafina seob ta kokku inimeste elud, suunates ühenduma keha, meele ja vaimu nii et iga kliendi elu muutub muusikalisest fraasist transformeeritud sümfooniaks. Ellujäämise asemel hakkavad nad elu tõeliselt nautima – tehes seda teadlikult, tähenduslikult ja kasumlikult. Originaalsus ja julge pealehakkamine on Crystal Ra edu võtmed.

Oma purjetajast isast inspireerituna on Crystal Ra oma rännakutel külastanud 30 erinevat riiki, elanud mitmel erineval kontinendil ja maal ning juhtinud paljusid rahvusvahelisi seikluskoolitusi erinevates kohtades. Läbi füüsiliste seikluste on tema seikluskoolitused inspireerinud osalejaid ühenduma sügavamate varandustega iseendas, lahustama oma hirmud või siis ületama iseennast, avades seeläbi uued uksed uuele tulevikule.

Crystal Ral on bakalaureuse kraad sotsiaalantropoloogias maailma erinevatest tunnustatud ülikoolidest (Oslo-, Kaplinn-, Tromsö Ülikoolid) ja ka magistrikraad visuaalses antropoloogias, mille ühe osana valmis kaks dokumentaalfilmi. Oma põneva elu jagamist on ta kajastanud erinevates blogiartiklites või siis vabakutselise ajakirjanikuna erinevatest ajalehtedes ja ajakirjades ning muudes meediaväljaannetes.

Wantra on Crystal Ra poolt arendatud veetehnika, mis ühendab endas nii vett kui ka tantrat, mis aitab lahustada oma veehirmu, saada veega sõbraks ning leevendada füüsilisi kehavaevusi ning avardada oma elu igal tasandil.

Vesi pakkus Crystalile huvi juba väiksest peale kui ta kohaliku kodukoha jõe ääres veetis enamus aega oma suvedest. Peale seda kui üks mustlane ennustas, et Kätlin (eelmine nimi) võib surra sügavas vees, siis tekkis seetõttu sügavuse kartus.

Aastal 2009 reisis Crystal Ra esmakordselt Havaile. Seal olles juhtis süda ja vaim teda veeteraapia kursusele, mille käigus sai see hirm seljatatud. Mitte ainult, imeväel oli tal ka võime aidata teisi kelledel veega teemad või hirmud. Tänaseks päevaks (2018 aasta kevadel) on Crystal Ra merineitsi käte pealt käinud läbi väga palju inimesi.

Et iseenda veehirmude kõik jäägid lahustada tegi Crystal Ra Havail läbi ka Vabasukeldujate esimese astme litsentsi kursused 2011 aastal ja värskendas oma teadmisi 2018 aasta sügisel. 

Julgemad on ka seigelnud Havaile koos Crystal Ra-ga, kus ta läbi seikluskoolituste on aidanud neil inimestel vabaneda oma hirmudest ja tagasihoidmisest. Havai ja metsikud delfiinid avasid täiesti uued dimensioonid nii elule kui ka elamisele ja unistustele.

Aastatatel 2011 – 2017 elas Crystal Ra ilma kodubaasita ja see õpetas talle tõelise merineitsi elu voolamises ja kulgemises. Need aastad õpetasid nii mõndagi nii haavatavusest kui ka elu usaldamisest. Selles usalduse voos Mehhikos elades tutvuski ta Michaeliga – tema uue partneri ja elukaaslasega. Oma merekuningaga. Crystal Ra lemmikkoht on ookean ja eriti Vaikne ookean ja kui seal saab ka olla koos delfiinide, kilpkonnade ja toredate veeelukatega on see tõeline luksus. Crystal Ra kutsub ookeanit ‘vedelaks taevaks.’

Crystal Ra-le meeldib töötada kehasoojas vees. See aktiveerib tema sügavad ürgse naise energiad, mis armastavad inimesi hoida, tekitada tunnet et nad võivad elu usaldada ja oma intuitsiooni ja julguse tiibadega kaugele lennata. Isegi kaugemale kui esialgselt oli plaanis.  

Foto: Maris Saar

Crystal Ra on oma maailmarännakutel õppinud palju erinevaid tehnikaid, mida jagades motiveerib ta oma kliente oma elu juhtimine iseenda kätesse võtma.

Praegu elab Crystal Ra koos oma ameeriklasest abikaasa Michaeliga Havai Big Islandi saarel ja koos luuakse palju uusi võimalusi, et juhtida teisi nende õnnelikuma ja teadlikuma tuleviku suunas nii live kui ka online kursuste ja loengutega.

Loe lisa:

httpss://www.facebook.com/liquidheavenfacilitator

Ole kursis meie tegemistega ja uudistega!

Liitu meie e-mail listiga, et hoida ennast kursis meie tegemistega ja uudistega!

Olete edukalt liitunud meie e-mail listiga!

Pin It on Pinterest

Share This