Select Page

16 kokkulepet Crystal Raga koostööks

PV wantrahands

Selleks et mina saaksin anda endast maksimaalse parima on vaja väga selgeid koostöö kokkuleppeid. Väga paljud terapeudid või coachid teevad selle vea et suhtlemise ja koostöö konteineri piirid on ebaselged. Kuna olen inimestega tegelenud juba üle 20 aasta, siis mul ei ole enam seda luksust võimalik endale lubada et mängida kassi ja hiire mängu. Kui kõik on konkreetselt paigas siis teab ka minu klient mida minult oodata ja kuidas minuga koostöös toimetada. Kui sellised kokkulepped ei sobi, siis ei ole me ilmselgelt sobivad koostööpartnerid ja ka see on okei. Igaüks leiab omale sobiva inimese ja teejuhi.

Mõned inimesed arvavad, et mul polegi oma elu, et ma istun vaid Facebookis ja vastan suvalistele sõnumitele või siis võtan vastu suvalisi telefonikõnesid või olen valmis koheselt kellelegi seanssi tegema. Kahjuks nii need asjad ei käi. Uues ajas toimetades peame ka seadma oma tingimusi ja ka ennast teadlikult ning sõbralikult kehtestama.

Isegi kui sul veel kõikide kokkulepetega oma elus ei ole kõik korras, võid ikkagi minuga ühendust võtta ja vaatame koos, mis võimalik on. 

Otsustasin, et kirjutan ka siia selle kohta eraldi lehel, et siis enne kui inimene minuga üldse kontakti võtab, saab selle üle vaadata ja otsustada kas mina olen see inimene, kes saaks sinule panustada?

Loodusseadus on see, et kui üks annab ja teine vastu ei võta, siis ei saa andja antud kingitus kohale jõuda. Siin toon siis ära nimekirja, mis aitab saada ülevaate. Ütleme nii, et tegu on kokkulepetega enne kui astume sammu äriliselt koostööd tegema hakata.

1. Minu kokkulepe on olla austav oma klientide suhtes. Seega valin teha koostööd eelkõige klientidega, kellel on minu suhtes austus ja võime kuulata ja ka vastu võtta mida mul on ütelda. Kui sa oled minu suhtes negatiivselt meelestatud, siis mu energaid ei pruugi sinuni jõuda, nii nagu ei pruugi ka sinuni jõuda info läbi su meele ja keha. Kui puudub austus, siis lähevad minu energiad blokki ja ma ei ole suuteline sulle andma, mida sa minult vajaksid.

2. Ma austan oma klientide aega. Kui ma näen, et seanss hakkab üle aja minema, siis ma teavitan oma kliente. Kui ma olen ise hilinemas seansile, siis annan samuti teada. Seepärast armastan koostööd teha ka klientidega, kes austavad ka minu aega. Kui sa ei saa kokkulepitud seanssi teha – siis annad sellest varakult teada nii nagu mu teenuste tingimuste all on kirjas ja paneme sulle uue aja. Minu aeg on mulle kallis ja kui midagi juhtub, siis palun austa mu aega ja teavita mind sellest.

3. Kui ma ostan midagi või keegi on mulle osutanud teenuse, siis maksan selle eest nii nagu kokku lepime. Kliendid, kes maksavad kohe kui teenus on osutatud või siis kui eelnevalt on kokku lepitud (kui tegu on online koolitusega). Kui me lepime kokku eritingimustega maksed (teen seda väga harva) siis on minu ootus, et sa ka ise meeles pead millal viimased maksed kohale jõuavad. Kui sa jätad need maksmata, on karma sinu kohtumõistja.

4. Ma teen kogu aeg iseendaga väga tugevat tööd. Seepärast sobivad ka minule kliendid, kes soovivad tõeliselt iseendaga tööd teha ja võtavad seansse tõsiselt. Kliendid, kes kui minuga koostöö heliseb kaaluvad mind ka tuleviku seanssidele tellida. Armastan oma pikajalisi kliente. Neist saavad minu VIP kliendid, kes saavad ka kutse liituda minu VIP klubiga. Selleks soovitangi liituda online koolitustega.

5. Klient, kes kui oleme milleski omavahel kokku leppinud sellest ka kinni peab. Näiteks online koolituste puhul – saadab sisse oma kodutööd selleks ettenähtud ajal, võtab vastu mu kommentaarid ja tänab selle eest, osaleb aktiivselt ka FB grupis ja kui tekib probleem on piisavalt julge, et sellest rääkida ja minuga koos lahendusi otsida ja on vastutustundlik.

6. Kui ma saan hea kogemuse kogemuse, siis jagan seda alati oma sotsiaalmeedia kontol. Seepärast armastan ma ka kliente, kes väärtustavad mu tööd ja pakuvad ise oma imelise koostöökogemuse tagasisidemena mulle saata ka teistele jagamiseks.

7. Kui olen kogenud väga häid terapeute, siis soovitan neid alati edasi oma klientidele või lähedastele. Seepärast hindan kõrgelt kliente, kes ka mind edasi soovitavad oma tuttavatele ja lähedastele.

8. Kui ma tunnen, et mul on kellegi kohta vaja midagi kommenteerida, siis ma teen seda ja ka mainin miks ma seda teen – aga ma ei räägi inimesi taga. Seepärast armastan ka kliente, kes ei räägi minust selja taga või kui siis soovitavad mind ka teistele.

9. Ma arvestan inimestega enda ümber. Seepärast valin ka eelkõige kliente, kes on ka minuga arvestav. Kui me oleme alustanud koostööd ja omavahel kokku leppinud tingimustes, siis kui on vaja neid muuta me jagame neid omavahel, et teisega teadlikult arvestada.

10. Ei ole midagi hullemat kui ühesuunaline liiklus – kus ma annan ja annan ja teine pool ei suuda seda vastu võtta või see ei jõua kohale. Milline rõõm on töötada klientidega, kes saavad aru, mida ma räägin ja samas ka võtavad vastu mu nõuanded ja panevad need ka töösse. Seepärast armastan valida kliente, kelledega koostöö on lust ja kelledega energia voolab kahesuunalise liiklusena.

11. Olen oma klientidega töötades täiesti kohal. Klient, kes on praeguses hetkes ja olevikus ja soovib muuta oma tulevikku ning on valmis tervendama oma minevikku.

12. Klient, keda mina saan usaldada ja kes mind usaldab. Usaldus on energiatöö ja ka kehatöö puhul väga oluline, sest see annab sulle kui kliendile võimaluse olla haavatav, mis on ülivajalik oma keha, vaimu ja meele tervendamisel.

13. Klient, kes mõnikord kui on vaja – teeb teenuseid või tegusid, mis annavad mulle tunde, et mind ja mu tööd väärtustatakse ning austatakse ning ma olen tema jaoks eriline.

14. Klient, kes ei kopeeri minu tegevust. Kui sa näed, et ma teen midagi vahvat või omamoodi, siis ole julge ja küsi selle kohta ja võibolla sellest võib sündida ka koostöö tulevikuks?

15. Klient, kes saab ka aru, et ka mina olen inimene ja vahest (väga harva) pean tühistama kas seansi või kokkuleppe kuna midagi tähtsamat tuli vahele, aga arvestades sinuga pakun sulle ka uue võimaluse.

16. Ma olen aastatega õppinud ennast teadlikult kehtestama ja mu soov on et ka minu kliendid teeksid seda. Kui nad veel ei oska, siis ma võin suunata ja juhtida.

Kui kliendid neid punkte silmas peavad, siis juhtub sageli, et meist saavad ka head tuttavad ja vahest isegi sõbrad. Minuga tasub head koostööd teha, kuna mul on suured suhtlusvõrgustikud ka globaalsel tasandil nii nagu pidevalt midagi uut ja põnevat toimumas ja ma ka reisin palju. Aga ma ei jaga neid sinuga enne kui sa oled tõestanud, et oled minu usaldust väärt ja et me heliseme ühes helistikus.

Seega kui sa mõtled minu juurde tulla kas seansile või siis alustada koostööd online kursustega või siis ka muul moel – siis on hea kui tunnetad üle kas ja kuidas sinul nende kokkulepetega lood on ja kuidas need sinuga helisevad?

Aloha ja imelise kohtumiseni,

Crystal Ra

Kohtumiseni!


 

Ole kursis meie tegemistega ja uudistega!

Liitu meie e-mail listiga, et hoida ennast kursis meie tegemistega ja uudistega!

Olete edukalt liitunud meie e-mail listiga!

Pin It on Pinterest

Share This