Bio

crystaldivawhiteframesmallCrystal Ra on pärit keskklassi perekonnast väikesest Särevere külast Eestis ja tema seiklused maailmas on temast loonud tõelise maailmakodaniku. Ta tunneb ennast kõige kodusemalt multikultuurses keskkonnas – mis pakub erinevaid väljakutseid igal hetkel.

Tänasel päeval elab ta oma unistust koos oma kuningast abikaasa Michaeliga San Diegos, Californias.

Praeguseks on ta elanud kolmel erineval kontinendil – õppinud, töötanud, seigelnud ja sisse töötanud erinevaid tervendus-meetodeid alates Taanist kuni Hawaiini välja.

Tema peamisteks kirgedeks on inimolemuse sügavam mõistmine, suhestumise ja suhtlemise teadlikkuse kultiveerimine ning sisemise külluse leidmine ja aktiveerimine.

Seiklused ümber maailma on kestnud aastast 1995 ja külastatud on pea 30 erinevat maad ja seiklemine pole kaugeltki veel lõppenud. Crystal Ra pole mõjutanud kui mitte alati kogukondi, siis vähemalt indiviide, kes ehitavad uut tulevikku oma kodumaadel.

Seiklusrohke uudishimu ja avastajahing, mille ta on pärinud oma purjetajast isalt juhtis ta antropoloogia õpinguteni Oslos, Tromsös ja Kaplinnas, mille tulemusteks oli kaks dokumentaalfilmi. Seiklused viisid teda Austraaliasse (Sydney, Ayers Rock, Uluru), Uus-Meremaale, Namiibiasse, Lesothosse, Egiptusesse, Portugali, Tenerifele, Norra, USAsse (Hawaii, Kauai, Maui, NYC, Chicago), Costa Ricasse, Mehhikosse (Cancun, Puerto Vallarta, La Cruz, Sayulita), Soome, Austriasse, Saksamaale jne.

Wantra grupitund Mehhikos.

Crystal on kõige efektiivsem kui mitu palli on korraga õhus – olles siis kas vabatahtlik kohalikus kogukonnas või uute äriettevõtmiste alustamise või siis uute tervendustehnikate juurutamisega – see kõik põimub kokku globaalseks mõjuks, et inspireerida inimesi looma oma unistuste elu kui nende sünniõigust.

Teekond selle hetkeni on olnud kirju alates sekretäritööst kuni vaba-kutselise kirjaniku- ja jutusaate juhi-, juustuleti töötaja ja viie aastase koristajatööni Oslos oma firmas, mis aitas õpinguid finantseerida ning nüüdseks siis oma äri Oü New Flow omanikuni aastast 2007. Alates 2011 aastast on firma toimetanud asukohavabalt. Aastal 2018 loodi ka uus firma USA-s koostöös oma abikaasa Michaeliga millele sai nimeks Infinite Activation LLC.

Crystal Ra alustas iseenda enesearengu teed noorte grupiteraapias ‘Noored Noortele’ Tallinnas  aastal 1994. Alates 2000. aastast juhtis Crystal Ra vabatahtlikult vaimseid gruppe Oslos ja seda koguni norra keeles. Seal töötati läbi James Redfieldi raamat ‘Celestine Prophecy’. Peale mitu aastat kogemuste kogumist, hakkas ta vaikselt korraldama väikseid koolitusi nii nagu ka eraseansse andma ja lõi oma firma Norras.

Kõik sai alguse inglitest ning ingliteraapiast Lõuna – Aafrikas, kus Crystal Ra elas kokku pea aasta. Ingliteraapiat harrastas Crystal Ra mitu aastat kuni hakkas tegelema Auratransformatsiooniga™. Esimesed avalikud sündmused nii Lõuna-Aafrikas, Norras kui ka Eestis olid inglite teemal ja see oli ka teema, mis tõi Crystal Ra suuremalt avaliku meedia ette Eestis aastatel 2005 – 2011.

Crystal Ra tõi Auratransformatsiooni™ Eestisse aastal 2007, aitas seda juurutada ja ka välja õpetada koostöös Berit Hickmaniga (endine Reaver) ja Anni Sennoviga (tehnika looja) esimesed Auratransformaatorid™ Eestis aastatel 2008 kuni 2009. Esimesed aastad möödusid täielikult Auratransformatsiooni™ promomise tähe all. Crystal Ra transformeeris väga palju inimesi selle ajal jooksul. See andis väga suure kogemustepagasi inimestega energeetiliselt tegeledes ja seda ka rahvusvaheliselt.

crsytal hawaii smallCrystal Ra mõistis, et selleks et inimesi tõeliselt aidata, ei saa seda teha ainult energeetiliselt, tuleb lisada ka kehaga tegelemine ning ka meelemustrite puhastamine ette võtta.

Seejärel viiski teekond Hawaiile, Big Islandile, kus algasid veeteraapia seiklused ning Hawaii seikluskoolituste tegemine aastast 2009 – 2012. Hawaii seikluskoolitused jätkusid aastal 2016 ja edaspidi on kavas neid teha vähemalt aastas korra kui mitte rohkem.

2009. aastal alustas Crystal Ra ka maailmatasemel tantraõpetajate maaletoomist nagu Lokiano (Saksamaa), Niten (Prantsusmaa) ja Santoshi (Hispaania), kelledega sai koostööd tehtud kokku 2,5 aastat nii gruppe organiseerides, assisteerides kui ka kokku pannes ja eeltööd ning järeltööd tehes. Lisaks paljud erinevad kursused nagu vabastav hingamine maa peal ja vees, Organic Stretching, Body Dearmouring, Gaia Education modules, EFT jpt.

Mõne aja pärast jõudis Crystal Ra ka meelt avardavate ja puhastavate tehnikateni ja moodulini, mis andis palju avastamisrõõmu vanade meele koodide lahustamisel. Aja möödudes selgus aga, et see tehnika ei toeta ja ei sobi talle, ning seejärel ta lahkus antud süsteemist täielikult seda uue aja energiate juhendusi jälgides edasi arendades.

1wantrabebe5

Wantra seanss Mehhikos.

Aastatel 2009 – kuni praeguseni on Crystal Ra kogu oma energia pannud Wantra veeteraapia arendamisele ja väljatöötamisele ning seda rahvusvaheliselt. 2016 – 2017 oli Wantra pakkumisel mitmes kõrgklassi hotellis Mehhikos (St Regis, Four Seasons, Villa Ananda Boutique Spa) ja nendega koostöö jätkub ka edaspidi. Mehhikos registreeris ka Crystal Ra oma uue firma.

Aastal 2013 sündis esimene 6-kuuline online kursus ‘Ettevõtlusjooga’ koos koostööpartneriga. Mõne aja pärast muutis Crystal Ra selle 12-kuuliseks online koolituseks nimega ‘Kiirtee Iseendasse’, mille on praeguseks läbinud juba üle 50 inimese, kellede kõikide elud on väga kõvasti muutunud, kui nad on kõik tööriistad täielikult praktikasse pannud. See on väga hea sügavam moodus Crystal Raga ka kaudselt koostööd teha, isegi kui ta pole füüsiliselt Eestis kohal.

Kõik kokku on ehitanud vundamenti uuele äriprojektile ja paari uue kodulehe lanseerimisele, äridele ja offline ning online projektidele ja samuti tema praeguseks paljudele e-raamatutele ning uuele isiklikule tervendusmeetodile vees nimega Wantra.

Praegu jätkab Crystal Ra iseendaga ka tööd läbi Alanoni metoodikate ja tehnikate.

Crystal on seilanud ja surfanud maailma erinevatel meredel, roninud seiklusgrupi juhina julgete inimestega mägede tippudesse Norras ja seigelnud Hawaiil, et näha voolavat laavat ja vihmametsasid. Ta on sügavsukeldunud ookeani koos delfiinidega ja mantareidega.

Uus Crystal Ra!

Talvel 2020 liitus ta esmakordselt Wildfit 90-päevase väljakutsega. See aitas tervendada ja taaskäivitada oma suhet toidu ja kehaga täiesti uuel moel. Programmi sai vaikselt kaasa kutsutud ka abikaasa Michael ja märtsiks 2021 oli Crystal Ra lahti lasknud 9 kilost ja Michael 12 kilost. Crystal Ra riiete numbrid muutusid kahest kuni nelja suuruseni. Mis aga kõige suurem muutus – elu toimus nüüd ilma süütunde ja kahetsuseta kuna kõik otsused toiduga seonduvalt käivad teadlikult ja ilma saagimise või dieedi mentaliteedita.

Mis aga kõige peamisem – kui soovitud kaal oli saavutatud saabus taipamine et see polegi ideaalne. Kui kaalule lisada veel natuke musklimassi ja ka vett mis kaasneb kui süüa kasvõi natukeni puuvilju, siis ideaalkaal ei looks optimaalset tulemust. Kuna kogemus oli nii põhjapanev ja väekas – otsustas Crystal Ra ka ise Wildfiti Coachingu programmiga liituda ja loodetavasti saavad huvilised juba juulist 2021 liituda Crystal Ra coachingu programmidega nii eesti kui ka inglise keeles. See oli viimane puuduv osa Crystal Ra tööriistakastis et inimesi holistilisemalt aidata.

Seikluste voolus oleks tal nagu maagiline võlukepp, mis panustab inimeste enseavardamisse, olgu siis tegu ujumaõppimisega, et saada lahti veehirmust, leida parem töö või aktiviseerida paremini tasakaalus keha-meel-vaim, rohkem raha, või unistuste partner või saada tööriistu, millega luua oma harmooniline ja külluslik jätkusuutlik tulevik iseendale. Ütle talle, et see pole võimalik, ja ta näitab sulle kuidas on.

Crystali kliendid iseloomustavad teda kui rõõmsat, hoogsat ja inspireerivat teejuhti, kel on alati väga innovatiivne lähenemine ja kes pigem küsib küsimusi ja suunab kui annab sulle oma menüü kas ja mida sa peaksid tegema. Sel juhul jääb igale kliendile oma vägi ja võim, millega edasi toimetada ning iga klient peab ka võtma vastutuse oma valikute eest täielikult iseenda peale.

Klientide edulugudest võiks kirjutada raamatu, aga sagedasemad on – enda armastamise aktiveerimine, uue unistuste partneri leidmine, kaalu langetamine, parem tervis, vanast partnerist holistiline lahutamine ja lahkumine, uue töö saamine, uue unistuse täitumine, unistuste reisi vahendite leidmine, oma eluülesande aktiveerimine, rohkema külluse vastuvõtmine, heaolu tehnikate implementeerimine,  oma blokkidest ja hirmudest läbi käimise jne, jne.

Eestlasest lilleke eksinud Havai troopika mahlases looduses.

Praegusel hetkel elab Crystal Ra San Diegos ja  enamus aja välismaal ning käib Eestis vähemalt aastas korra (tavaliselt suviti mitu kuud), aga hoiab inimesi oma tegevustega kursis läbi oma FB lehe või siis regulaarsete blogipostituste. Kõige parema ülevaate tema tegemistest saab tema kalendrist kodulehel, mida jooksvalt täiendatakse.

Kuna praegu on töös Crystal Ra roheline kaart USAs, siis jätkub järgnevatel aastatel seiklemine ka mujal aga vähemalt kuus kuud aastast veedab ta kindlasti USA mandril. Regulaarselt käiakse ka veel Puerto Vallarta piirkonnas Mehhikos ja ka Eestis. Lisandumas on mitmeid uusi piirkondi.

Crystal Ra eluülesanne on mitte ainult olla inspiratsiooniks kõigile kes soovivad ka hakata elama oma unistust iseenda tingimustel, vaid ka tõeliselt motiveerida inimesi tegema esimesi samme, et oma reaalsust muuta oma unistuseks. Muinasjutud saavad reaalsuseks kui neid ise reaalsuseks muuta! Crystal Ra teab millest räägib kuna on loonud väga paljud oma Muinasjutud Reaalsuseks ja tegelikult on see alles täiesti algus. Crystal Ra saab sind suunata sinu unistusteni!

Ja pea meeles: Seiklusrohkes ja põnevas on rohkem turvalisust, sest liikumises on elu ja muutustes on vägi ! (Alan Cohen).

Kui sa soovid rohkem teada Crystal Ra eluloost ja lugudest, siis vaata siit lisavideosid:

Juhul kui see, mida lugesid tekitas sinus huvi ja sooviksid Crystaliga isiklikult ühendust võtta, siis tee seda siit: